Hur lång leveranstid har ni?

Det beror på. Samtliga produkter i vår butik visar aktuellt lagersaldo i realtid. Om produkterna finns i vårt lager skickas de alltid samma dag (vardag) under förutsättning att transportören inte redan har hämtat våra paket. Ibland kan det stå "3-8 dagars leveranstid" på en produktsida, detta innebär att produkten är slut i vårt lager, men att vi kommer kunna leverera produkten inom 3-8 arbetsdagar. Denna tiden är uppskattad, ofta går det snabbare, men i sällsynta fall kan det även ta något längre tid. Detta beror på våra leverantörer, tillverkningstider och fraktalternativ, vilka vi inte kan styra över.

Om du lägger en order på fler produkter än de som finns i vårt lager skickas ordern när samtliga produkter är tillgängliga.

Ordrar som kommer till oss via mejl har lägre prioritet än de som kommer in via butiken.

Observera att leveranstiden som står i kassan räknas från att transportören har tagit emot försändelsen.